PROFESYONEL CİLT BAKIMI

PROFESYONEL MEDİKAL CİLT BAKIM [TEMEL BAKIM]

Cilt bakımında buhar uygulaması cildin oksijenini artırarak cildin nefes almasını sağlar ve tıkalı gözenekleri açar birikmiş yağ ve kirin çıkmasını kolaylaştırır. Batmanda cilt bakımı Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak bölgemizde insanların cilt bakımına olan ilgisinin her geçen gün arttığını gözlemlemekteyiz. Cilt bakımında yapılan aşamalar peeling  (Zamanla ciltte oluşan hasarların ve yanlış yapılan bakımların olumsuz etkisini önleyen ölü derinin ciltten temizlenmesi ve alttaki temiz, canlı, sağlıklı derinin ortaya çıkmasını sağlayan bir tür maske uygulaması işlemidir.) cildin en üst tabakası olan epidermis’e (Epidermis, tıpkı bir pasta tabakası gibi katmanlı yapılardan oluşan derinin üzerindeki ilk katlardan biridir.) zarar vermeden cildin üst tabakasında bulunan ölü keratin (Keratin, saç tırnak gibi vücudumuzda bulunan üst deri ürünü olan yapıları oluşturan proteinli maddedir. Bu maddenin eksikliğinde saçlarımız kendini onaramaz ve beslenemez hale gelir.) tabakasını arındırarak matlaşmış kalınlaşmış cildi incelterek canlı görünümünü sağlar. Cildin ihtiyacı olan uygun maskeler serum ve vitaminler sürülerek cildin kaybettiği vitamini ve nemi tekrarda cilde kazandırarak cildin canlı ve sağlıklı görünümünü sağlar. Yapılan düzenli haftalık ve aylık yapılan profesyonel bakımlar cildin erken yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır.

Cilt bakımının faydaları

Cilt yaşın ilerlemesiyle ve çevresel koşullar nedeniyle zamanla eski tazeliğini kaybeder. Cildin sağlıklı görünümü sağlamak mümkündür. Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak batmanda cilt bakımı hastalarımızın cildini korumak ve düzenli profesyonel cilt bir bakımıyla cildin yaşını geciktirmek ve cildin pürüzsüz ve kadifemsi görünüme sahip olması için hizmet vermekteyiz. Hastalarımızın Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezinde yaptırmış oldukları profesyonel cilt bakımına ek olarak ev devam ürünleriyle de ve aylık profesyonel bakımlarla da ciltlerinin daima canlı kalmasını sağlayabilir.

            Cilt bakımı hangi yaşta başlar? 

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak cilt bakımının ergenliğin başladığı dönemlerde yapılması gerektiğini önemsiyoruz çünkü bu dönemde hormonsal değişikler nedeniyle sivilcelerin artması ve cildin çok yağ salgılaması cilt gözeneklerinin tıkanmasına ve ciltte oluşa bilecek sivilcelerin çoğalmasına zemin hazırlamaktadır.  Cilt bakımının profesyonel bakımla ve uzman estetisyen kontrolünde yapılması önemelidir. Cilde uygun ürünler seçilerek medikal cihazlar kullanarak bu sorunları giderilir.


Leave a Reply