PROFESYONEL CİLT BAKIMI

PROFESYONEL CİLT BAKIMI NEDİR?
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi batman ve bölge halkına uzman dermatolog uygulaması ile batmanda profesyonel cilt bakım hizmeti sunuyor. Profesyonel ürünlerle yapılan ve uzman bir estetisyen tarafından uygulanan cildin mükemmeliyeti ön plana çıkacak derecede derinlemesine bakım işlemidir.

Faydaları Nelerdir?
Cilt tipine uygun kullanılan ürünlerle;
Leke sorunları
Akne izleri
Kuru ve yağlı cildin dengelenmesi
Gözeneklerin fazla açılması
Ciltte renk değişikliği gibi sorunları ortadan kaldırır.

Cilt Bakımının Amacı Nedir?
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi batmanda profesyonel cilt bakımı ile insanların kendilerine daha fazla özgüzen duymalarını sağlıyor. Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil aynı zamandı ruh ve beden sağlığını korumaktır. Aylık ve yıllık yapılan profesyonel cilt bakımının temel amacı cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerini ulaştırarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve cildin gençliliğinin devamlılığını sürdürmektir.

Cilt Bakımının Aşamaları Nelerdir?
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezinde hastanın cildi analiz edilerek hangi cilt tipine sahip olduğu belirlenir. Cilde uygun ürünler seçilerek cilt bakımına başlanır. Temizleme ürünü ile ciltte birikmiş kir, yağ vb artıklar temizlenir. Sonrasında cilt üzerindeki ölü hücre tabakasını temizlemek için cilde uygun peeling uygulanır. Peeling ciltten temizlendikten sonra cilde verilecek buhar süresi belirlenir. Buharda yumuşamış tıkalı gözenekleri homodon kaşığıyla veya cilt bakım cihazında vakumlama yapılarak siyah nokralar temizlenir. Sonrasında tonik sürülüp cam bir başlıkla yüksek frekans verilerek cilt dezenfekte edilir. Bu aşamadan sonra cilde uygun maske seçilerek göz çevresi hariç yüze sürülür. Sürülen maske 15 veya 20 dakika kuruması için bekletilir. Maske kuruduktan sonra nemli bir sünger yardımı ile kuruyan maske ciltten arındırılır. Maskeden kalan artıkları tamamen uzaklaştırmak için de pamuk yardımıyla toniklenip temizlenir. Maske temizlendikten sonra göz çevresi kremi göz çukuruna doğru dairesel bir şekilde sürülür. Cilt yapısına uygun nemlendirici sürülerek beklenir. Daha sonra yine cilde uygun masaj kremi sürülerek dekolteden alna doğru masaj yapılır. Buradaki amaç yüz kaslarını hareket ettirip kan akışını hızlandırmak. Son olarak cildi dış etkenlerden korumak için en az 50 faktör olan güneş kremi uygulanır.

Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılır?
İlk başta evde başlar cilt bakımı günlük ve haftalık olarak yapılır. Daha sonra güzelliğin ve gençliğin devamı için gerekli alet ve bakım ürünlerinin olduğu Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde devam edilir. Genellikle ayda 1 tavsiye edilir cildin daha iyi etki göstermesi için.


Leave a Reply