CİLT BAKIMINDA CİLT TİPİ ANALİZİ

CİLT BAKIMINDA CİLT TİPİ ANALİZİ?
Batmanda cilt tipi analizi Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak şunu söylüyoruz çevremize bakınca herkesin farklı vücut yapısı olduğunu ve herkese her cilt tipine farklı işlem yapılması gerektiğini. Her kişi fiziki yönden aynı değildir farklılık gösterir. 70 kiloda 48 bedenli birinin kıyafetini 50 kiloda 38 bedene sahip birine uyduramazsınız. Verdiğimiz bu örnekle yola çıkarsak cilt yapısının herkesin aynı olmadığını görürüz. Cildimiz tüm organlarımızı koruyan koruyucuyu bir örtüdür. Yani sürekli üstümüzde taşıdığımız giysimizdir. Giysimizi ne kadar temiz tutar ve bakımını yaparsak çok uzun yıllar üstümüzde taşıyabiliriz nasıl daha kapsamlı ve donanımlı olan cilt bakım uzmanına giderek cilt tipiniz hakkında doğru bilgi edinerek gerek profesyonel gerek ev devam ürünleriyle cildimizi uygun ürünler kullanarak cildimizi her zaman taze ve dinç sağlıklı tutmamız bizim elimizde olan bir durumdur. Cilt yapısını tüm katmanlarını cilt bakım uzmanı tarafında doğru bir analizle öğrenebilirsiniz Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde cilt bakımı uzmanımız cilt bakım analiz cihazıyla yapılan testler sonucu cildi son durumunu söyleyerek bilgilendirir.
YAĞLI CİLT NASILDIR?
Cildin görünümünü parlaktır. Gözenekler genişlemiş ve içi dolu ve tıkalıdır. Bu tip ciltler yağ salgısı normalin çok üstünde yağ salgılar ve tip ciltler siyah nokta oluşumu ve sivilcelenmeye müsait bir cilt tipidir.
YAĞLI VE HASSAS CİLT TİPİ?
Cildin görünümü yağlı olmasına rağmen çok az yağ salgısı az olduğundan cilt üzeri nemsiz gözükür. Yüzün belli bölgeleri yani elmacık yanaklarda hafif kırmızı pul puldur ve çenede alın derisinde gözenekler açık ve içleri boştur.
HASSAS CİLT NASILDIR?
Cilt yapısı çok incedir. Kılcal damarlar görünür alerjiye meyilli yapıya sahiptirler sürekli kaşınan ve çok çabuk kızaran cilt tipidir.
KARMA CİLT NASILDIR?
Karma cilt bölgesi yağlıdır yani alın burun ve çene bu bölgelerde yağlı olması nedeniyle o bölgelerde içi dolu tıkalı gözenekler oluşur yüzün diğer bölgeleri normal ve ya kuru dönük gözükür.
NORMAL CİLT NASILDIR?
Normal bir cilt diğer ciltlere göre sorunsuz ve cildin yağ oranı ve nem oranı yeterlidir genelde bu tip ciltlerde problem çok sık görünmez.
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezine çekinmeden gelerek ücretiz cilt analizi yaptırabilirsiniz.


Leave a Reply