CİLT YAŞLANMASININ DERMANI DERMAPEN

Güneydoğu Anadolu bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesinin marka güzellik ve estetik merkezi yaptığı tedavi yöntemleri ile bu işin gerçekten uzmanı ve vazgeçilmez olduklarını kanıtlıyorlar.
Larissa Güzellik ve Estetik kliniğinde görev yapan uzman dermetolog hastalarına uyguladığı Dermapen tedavisini şöyle anlattı. Özel bir cihazla cilt üzerinde mikro iğnelemeler yaparak beyne vücutta yara olduğu sinyalini göndererek cilt dokusunu iyileştiren “kollajen” ve “elastin” üretimini başlatma, artırma tekniğidir. Yüz, boyun, el, göbek çevresi, saç ve doku kaybı olan bölgelere uygulanabiliyor. Dermapen tedavisi önemli cilt sorunlarıyla uğraşırken cilt gençleştirme de yapmaktadır. Bu nedenle Dermapen tedavisi ‘gençlik kalemi’ olarak da adlandırılıyor. Dermapen tedavisi ile Sivilce izleri, Cilt gözeneklerinin küçültülmesi, Cilt yenileme, Güneş lekeleri, Cilt sıkılaştırma, İnce çizgilerin yok edilmesi, Kırışıklık tedavisi, Kellik tedavisinde, Göz çevresi morluğu ve göz altı torbaları giderilmesi, Skar, Siğil tedavisi, Suçiçeği izleri, Yara ve yanık izlerin ortadan kaldırmak için dermapen tedavisi uyguladığını ve beyaz ve siyahın zıtlığı kadar net sonuçlarla hastalarını mutlu etmeye çalıştığını belirtti.
Batmanda Dermapen, Dermapen yara, yanık, leke ve iz yapmaz, Dermapen her cilt tipine uygulanabilir, Dermapen her mevsim uygulanabilir, Dermapen kadın ve erkek için uygundur, Dudak çevresi, göz çevresi, burun kenarı gibi hassas bölgelere de uygulanabilineceğini söyledi.
Uzman dermetolog dermapen tedavisine başlamadan önce ciltteki makyaj kalıntılarını aqua peeling veya benzeri yöntem ya da solüsyonlarla temizlediğini, daha sonra cildi dezenfekte ettiğini ve daha sonra Dermapen cihazıyla dik olarak hızla ciltte noktalar açmaya başlıyorum dedi. Bu mikro noktalar genellikle 0,02 mm çapında oluyor. Uygulanacak tedaviye göre mikro delik ölçülerinin değişebildiğini söyledi. Dermapen cihazı ile ciltte ortalama 2 santimetrekare alanda 15 kez geçiş yapılırsa 250 ila 500 delik açıldığını belirtti. Bu mikro kanallar iki işlev görüyor. Birincisi açılan mikro kanallar cilt tarafından yara olarak algılanıp kolajen, elastin ve hyaluranic asit üretimini tetikleniyor. Bu maddeler cildi yenileyen, gençleştiren, sıkılaştıran temel maddeler. Bu salgı artışı o bölgede ciltte önemli bir yenilenme meydana getiriyor. Deri kendini yeniliyor şeklinde tedavi yöntemini anlattı. Uzman dermetalog dermapenin ikinci etkisi açılan mikro kanallara uygulanan solisyonların geleneksel olarak elle sürülen kremlere nazaran çok daha etkili olduğundan dem vurdu. genel olarak önerilen Dermapen seans sayısı dört hafta ara verilerek en az dört seans uygulama yapılmasıdır.
Dermapenin etkisini çok çabuk göstermeye başlayacağını ve klinik bir işlem olduğun için dermapen yaptıracak kişilere öncelikle iyi bir klinik seçmelerini söyledi. Ayrıca dermapenin cildinizde pek çok iyileşme sağlayacağı için kedinize yaptığınız kârlı bir yatırım olacaktır dedi.
Dermapen tedavisi kadın ve erkek ciltlerine güvenle uygulanabiliyor. Dermapen yan etkileri bakımından güvenli bir tekniktir. Dermapen yan etkileri çok sınırlı olarak dermapen sonrası kızarıklık, ağrı olabileceğini söyledi.
Dermapen yaptıranların yorumları incelendiğinde uygulamanın 30-40 dakika içiresinde tamamlandığı görülüyor. Uygulama sonrası yatıştırıcı bir petid maskesi yapılıyor. Uygulama sırasında çok küçük kanamalar olabilir. Dermapen yaptıranların yorumları arasında Dermapen öncesi ve sonrası arasındaki değişim inanılmaz derecede olabiliyor dedi ve Zeynep Hanım dermapen tedavisi uyguladığı bir hastasının dermepen öncesi ve dermapen sonrası resimlerini göstererek aradaki mucivezi değişimi bizlere de gösterdi.

Tags:

Leave a Reply