DERMAROLLER NEDİR?

DERMAROLLER NEDİR?

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde kullandığımız dermaroller üzerinde küçük küçük iğneleri olan dönen silindir şeklinde bir alettir. Cildin yeniden canlanması ve yapılanmasını sağlayan dermaroller son derece ince ve özel olarak hazırlanmış 192 adet paslanmaz çelik iğneden oluşur. Yeni ve oldukça başarılı bir tedavi yöntemi olan dermarollerin akne skarlarında, gözaltı morluklarının giderilmesinde, yara ve sivilce izi tedavisinde, geniş gözeneklerin sıkılaştırılmasında, cilt çatlakları tedavisinde, ölü hücrelerin atılmasında, sarkma ve kırışıklıkların onarılmasında olumlu sonuçları vardır.
Komedon (siyah nokta) ve cilt hastalıkları olan kişilere uygulanmaması gereken bir işlem olan dermaroller en çok yüz bölgesinde kullanılmasına karşın çatlak olan bölgelerde, selülit olan bölgelerde, boyun, saç, kol, açık giysi ve ellerde kullanılmaktadır. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde Dermaroller için seçim yaparken mutlaka iğnenin boyu iyi seçilmelidir. Dermarol işlemi yüz bölgesine uygulanacak ise ilk seanslarda iğne boyutunun küçük olması daha iyi olacaktır. Genellikle ilk etapta yüz bölgesi için kullanılması gereken iğneler 0,2 mm ile 0,5 mm arasında olmalıdır. Büyük iğneler yüzde ciddi acıya neden olur.
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde Cilde uygulandığımız batmanada dermaroller önce cildi uyaran hemen ardından cilt altında mikro kanallar açmakta olan dermarol iğnelerinin açtığı bu kanallar gerçek anlamda bir yara görüntüsü oluşturmasa da cilt tarafından yara olarak algılanır. Oluşan mikro kanallar 15 dakika içinde herhangi bir iz bırakmadan kaybolsa dahi deri altında bir yara tamir mekanizması tetiklenmiş olacaktır. Bu tamir sürecinde özellikle büyüme faktörleri sayesinde ciltte kollajen, hyaluronik asit ve elastin fibriller gibi maddelerin üretimi artmaktadır. Genellikle ortaya çıkan sonuçlar 2 ay içerisinde gözle görülür düzeyde belirgin hale gelir ve yeni kollejen sitümülasyonunu sağlayarak anti ageing etkisini yaratır aynı zamanda hiperpigmentasyondada kullanılabilir. Dermarollerde dikkat edilmesi gereken konulardan biride cilde bastırarak yapılmalıdır aksi takdirde sürterek ya da fırçalar gibi ciltte çiziklere neden olunur. Dermarollerin yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez, güneş hassasiyeti yaratmaz. İşlem sonrası özel bir bakım gerektirmez. Yaklaşık 15-20 dakika süren dermarol işlemine başlamadan önce hastaya anestezik krem sürülebilir. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizi olarak bu tedavi yönteminin daha etkili olabilmesi için en az 6 seans uygulama gerektiğini özellikle belirtiriz.

Tags:

Leave a Reply