CİLT ANALİZİ NASIL YAPILIR

CİLT TİPİ ANALİZİ NASIL YAPILIR

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak eğer cildiniz
Cildinizde Pul pul dökülme görüyorsanız, bu cilt tipi kuru cilt tipidir.
Cildiniz Parlak, yağlı ve büyük gözenekleriniz varsa, bu cilt tipi yağlı cilt tipidir.
Alın, burun ve çene bölgeniz yağlı, yanak bölgeniz kuruysa, bu cilt tipi karma cilt tipidir.
Bazı makyaj malzemelerini ve bakım ürünlerini kullandıktan sonra yanma ya da kaşıntı hissediyorsanız bu cilt tipi hassas cilt tipidir.

CİLT ANALİZİNE GÖRE CİLDİ TEMİZLEME VE NEMLENDİRME METOTU
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak hastalarımıza batmanada cilt tipine göre temizlik önerilerinde bulunuyoruz. Normal ve dengeli bir cilt tipiniz var ise yüzünüzü yıkamak için Cilt tipinize uygun olan yumuşak bir temizleyici kullanın. Bol ılık su ile durulayın, sonra temiz bir havluyla kurulayın. Cildiniz kuruysa koku içermeyen yumuşak bir temizleyici kullanın. Kesinlikle Sabun kullanmayın. Nazikçe bol ılık su ile durulayın. Pul pul dökülen deri hücrelerinden kurtulmak için haftada bir kez kuru ciltler için uygun bir peeling deneyin. Cildinizin daha da canlı görünmesini sağlar. Cildiniz yağlı ise, yıkamak için jel şeklinde köpüren bir temizleyici kullanın. Bol ılık su ile durulayın. Cildiniz hassas ise, çok nazik bir temizleyici ile yıkayın ve ılık su ile durulayın. Hatta durulama gerektirmeyen cilt üzerinde kalabilen temizleyici ürünler kullanabilirsiniz. Sabun, asit veya parfüm içeren ürünler yerine, aloe, papatya, yeşil çay, gliserin ve yulaf gibi maddeler içeren ürünleri tercih edin. Cildiniz yağlı olsa bile nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle cilt tipiniz ne olursa olsun cildinize özel bir nemlendiriciyi her gün düzenli olarak kullanın. Su bazlı ve siyah nokta oluşturmayan nemlendiricileri tercih edin. Eğer cildiniz yağlı ve akneye yatkınsa hafif ve yağsız nemlendiricileri özellikle tercih edin Nemlendiricinin daha etkili olmasını istiyorsanız cildinizi yıkadıktan hemen sonra nemlendiriciyi uygulayın.
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Batmanda Güzellik Merkezi olarak güneşin sadece 15 dakika içerisinde bile cildinize zarar verebileceğini unutmayın diyoruz. Kullanılan nemlendiricilerin büyük bir kısmı güneş koruyucu içerse de ayrıca güneş kremi kullanmak özellikle yaz aylarında mutlaka gereklidir. Hava kapalı bile olsa mutlaka güneş kreminizi kullanın ve her üç saatte bir yeniden uygulayın. Makyajınızı temizlemeden kesinlikle uyumayınız. Yorgun olduğunuzda, yüzünü yıkamadan yatağa gitmek isteseniz de; cildinizin üzerinde bıraktığınız makyaj gözeneklerinizi tıkayarak akne oluşumuna neden olur. Makyajınızı temizlemek için yumuşak bir temizleyici ya da makyaj temizleyicilerinden yararlanın.
Aknelerinizi sıkmayın. Bu enfeksiyon ve kalıcı izlere yol açabilir. Bunun yerine mutlaka Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi dermatoloğunuza başvurarak akne giderici ürünler konusunda destek alın.


Leave a Reply