PROFESYONEL CİLT BAKIMI

PROFESYONEL CİLT BAKIMI
Batmanda profesyonel cilt bakımı ileri teknoloji cihazlarla ve ürünlerle yaptığımız bilimsel bakıma profesyonel cilt bakımı diyoruz. Cilt bakımı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.
Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. Batmanda cilt bakımı yaptıracak kişilere doğru ürün seçiminin çok önemli olduğunu her zaman vurguluyoruz. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal, olgun ya da hassas olduğuna karar verilebilir. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.
Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer bu süre zarfı içinde sırası ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi, yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır, nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.
Batmanda Cilt bakımı yaptıracak kişilere yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerektiğini, bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulamadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan, deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Bakılan bir cilt ile bakılmayan bir cilt arasında ki farkın ilerleyen yaşlarda kendisini daha çok göstereceğini unutmayın! Cilt bakımından sonra çok tozlu ve sigara içilen ortamlarda fazla durmamanız ve yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremini ihmal etmemeniz ve makyajınızı temizlemeden uyumamanız dikkat etmeniz gereken hususlardan sadece bir kaçıdır.


Leave a Reply