CİLT BAKIMI         

CİLT BAKIMI

Kişinin günlük sosyal hayatını engellenmeyecek bakımlar, yüzeysel pelengler le tıkanmış gözeneklerin derinlemesine temizlemesini sağlayabilir. Batmanda cilt bakımı için önerimiz yüzeysel pelenglerin yanı sıra cilt tipine ve cildin ihtiyacına göre serumlar sivilceleri kurutmak için uygulanabilir. Problemsiz cilt sahipleri 20 yaşından sonra ayda bir kez profesyonel bakımla cildini koruma altına alarak sağlıklı ve canlı görünmesini sağlanması yeterli olacaktır. Cildin hücre onarımı nem oranı ince çizgilerin azaltmasına yardımcı olur. Ayda bir yapılan profesyonel bakımlar yaşın ilerlemesiyle ciltte kırışıklıkları ve cildin lekelenmelerini önlemesi bakımından faydalıdır.

Cildimizin güneş ışınları, makyaj ve serbest radikaller,  sigara, stres, yanlış beslenme gibi etkenlerden dolayı zamanla cildin nem dengesini kaybeder. Batman Larissa güzellik merkezimizde cilt bakımına başlamadan önce cilt bakım uzmanımız tarafından kapsamlı bir cilt analizi yaparak cildin yağ, nem ve elastikiyet oranı analiz edildikten sonra uygun bakıma karar verilerek cilt bakımı yapılır. Profesyonel bakımda medikal cihaz ve dermo kozmetik ürün destekleri ile cildin problemlerini ortadan kaldırıp cildi düzeltir. Ayda bir yapılan profesyonel cilt bakımı cildin kalitesini artırır sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Batmanda cilt bakımı yaptıran kişilere cilt bakımına ergenlik döneminde başlarsa cildi koruma altına alacağını hatırlatırız. İyi ve derinlemesine yüz temizleme alışkanlığı insanlara ileriki yaşlarda cildiyle ilgili ciddi problemlerle karşılaşmamalarını sağlar. Olgun yaşta olan kişiler anti aging cilt bakım ürünleriyle de daha genç görünüm sağlar. Kırışıklık ince çizgiler sarkma leke ve diğer sorunlar kişiye yaşında büyük görünüm verir. Cilde uygulanan doğru bakım ve ev devam ürünleriyle desteklenirse cilt daha genç sağlıklı görünümünü sağlar.

 

KİMYASAL PEELİNG

Cilt bakımı kimyasal peeling AHA, TCA. gibi maddelerle yapılırsa daha derin soyulmalar olur.  Cildi yenileme ve iyileşme süreside uzun sürer. Kimyasal peeling cilde sürüldüğünde belli bir süre tutulduktan sonra notrolize edilerek cildinden arındırılır. Kimyasal etki sonlandırır. İşlem sonrası cildin üzerinde kimyasal bir yanık oluşturur. Deri üzerinde kabuklanma olur derinin soyulmasıyla beraber deride yeni hücreler oluşur ve hücreler yenilenir yüz bölgesine yapılan peeling güneş ışınlarından oluşan kırışıklıklar, akne izleri çiller doğum lekelerine bağlı olan problemleri ortadan kaldırır. Bu uygulama alanında uzman estetiysen ve dermotolog doktor tarafından yapılması oluşabilecek olumsuz sonuçları minimuma düşürür.


Leave a Reply