DERMAROLLER HAKKINDA GENİŞ BİLGİLER

Larissa Güzellik Merkezinden Dermaroller</strong> hakkında kısa bilgiler. Çoğu insanın bildiği gibi insan cildi 28 gün ile 45 gün arasında değişen aralıklarla kendi kendini yenilemektedir. Cilt kendini sürekli yenilemeye çalışırken bu süreç yaş ilerledikçe yenileme hızı yenileme kalitesi düşmeye başlar ve bu nedenle dışardan çeşitli takviyelere ihtiyaç duyulur. Genellikle kullanılan peeling, kese işlemi, kimyasal ürünler vs. hepsinin ortak amacı cildi ölü deriden arındırıp dermis katmanından daha sağlıklı yeni bir cilt elde etmektir.

Dermaroller ise burada devreye girer. Dermaroller üzerinde küçük küçük iğneleri olan dönen silindir şeklinde bir alettir. Cildin yeniden canlanması ve yapılanmasını sağlayan dermaroller son derece ince ve özel olarak hazırlanmış 192 adet paslanmaz çelik iğneden oluşur. Cilde uygulandığında önce cildi uyaran hemen ardından cilt altında mikro kanallar açmakta olan dermarol iğnelerinin açtığı bu kanallar gerçek anlamda bir yara görüntüsü oluşturmasa da cilt tarafından yara olarak algılanır. Oluşan mikro kanallar 15 dakika içinde herhangi bir iz bırakmadan kaybolsa dahi deri altında bir yara tamir mekanizması tetiklenmiş olacaktır ve açılan kanallar sayesinde cilde uygulanacak serumlar deri altına daha iyi iletilip cilt tarafından kolayca emilecektir.

Dermaroller hücre yenileme, anti ageing, yüzeysel ve derin çizgiler, akne izleri, krem emilimi, selülit, çatlak, gözaltı morlukları ve gözenek tedavilerinde kullanılır. Aynı zamanda dermaroller cilt üzerinde açmış olduğu gözle görülemeyecek kadar küçük kanallar sayesinde cilde uygulanacak olan ürünlerin deri altına daha iyi bir şekilde iletilmesini sağlar. Dermaroller işlemine başlamadan önce cildi makyajdan, kirden arındırdıktan sonra müşteri isteğine göre anestezi uyuşturucu krem kullanılabilir. Ya da bir buz parçasını işlem bölgesine 1 veya 2 dakika kadar gezdirerek cildin uyuşturulması sağlanabilir. İşleme başlamadan evvel ilk önce sağ taraftan başlanarak artı işareti çizerek ilerlenir. Dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri ise dermaroller cihazını cilt üzerinde iken kesinlikle yönünü değiştirmemeye dikkat etmektir. Bir bölgeden ortalama 8 kere geçilir. Açılan kanallar 15 saniye sonra kapandığı için vakit kaybetmeden serumlar cilde takviye edilmelidir. Ampülü sürdükten sonra 6 saat boyunca cilde su temas ettirilmemelidir. Cilde uygun nemlendirici ile cilt nemlendirilmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

Tags:

Leave a Reply