CİLT TEMEL BAKIM ve CİLT TEMİZLİĞİ

CİLT TEMEL BAKIM ve CİLT TEMİZLİĞİ

Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak cilt bakımını çok önemsiyoruz. İçeriğini anlatırsak ve sıralarsak bunun içinde el ve ayak bakımı saç bakımını da cilt bakımı kapsamına girdiğini söyleriz. Nasıl kişi el ve ayak bakımına önem verdiyse cilt bakımını da önemsemelidir. Kişininderisitüm organlarını dış etkenlerden koruyan örtüsüdür. Yüze yapılan temel cilt bakımı kişinin cildinde oluşan kir, yağ, siyah noktalar, yağ butonlarını temizler.

Bu cildi temizleme işlemi gerek, ev devam ürünleriyle, gerekse güzellik cilt bakım üniteleri ile de uzman estetisyenlerin medikal cihazlarla dermo kozmetik ürünlerle temizlenebilir. Temel bakımda amaç ileriki yaşlarda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçerek cildi koruma altına almaktır.

Cilt bakımının yaş sınırı ergenlik çağında başlar. Ergenlikdöneminde çıkan hormonsal ve fizikseldeğişimle oluşan sivilceve siyah noktaların oluşumu ciltteki yaşanan evrimde kimi kişilerde lekelenme olasılığı olduğundan o dönemde yapılan cilt bakımı önemli rol almaktadır.

Cilt bakımında erkek veya bayan fark etmeksizin aylık veya haftalık kürlerle cildinizicanlı, parlakpürüzsüz tamamen aydınlatacak bakımlarla cilt yaşını uzatabilir.

30 yaş gurubunda olan kişilerincilt tipiolgun bir cilttipi olduğundanbakımının yapılması erken yaşta oluşabilecek kırışıklıklara yüzbakımındakiyüzdeki bağ dokusundan bağgevşemesi diğer ismiyleyüzelastikiyetinin azalması olgun yasta hücre sayısının azalması bunları etkiler.

Olgun yaşta yapılan ön gürüler bunları sıralarsak gece ve gündüz kremleri haftalık ang bakım kürleriyle o yaşta olan çizgi ve oluşmuş kırışıklıkları onararak cildi daha genç hale getirebilir.

Cilt Bakımında Cilt Analizi Çok Önemli Bir Faktördür.

Cildi doğru analiz edildiğinde cilde uygun ürünlerle bakım yapıldığında cildi tedavi etme sureci daha olumlu sonuçlar elde edebilir. Cilt tipleri yağlı, karma, kuru, hassas, normal cilt tipi olarak sıralayabiliriz.

Cilt tipini iyi seçmek ve kişinin de cildini iyi tanıması önemli bir faktördür. Cilt bakımında verilen buhar ciltteki oksijen alış verişini artırarak cilde canlılık verir ve cildin nemini yağ dengesini dengeleyerek cilde canlılık getirir. Her zaman cilt bakımlarımızı uzman estetisyen olan kişiler tarafından uygun bakımlar yapıldığında cildi tahrip etmeden cildin kalitesini bozmadan doğru uygulamalar yapılır.

Bununla beraber uzman estetisyenin önerdiği ev devam ürünleriyle desteklendiğinde ciltte inanılmaz bir değişim olur.

Cildinizi korumak ve uzun yıllar hiç problemsiz bir cildi taşımak istiyorsanız temel bakımlarınızı yapmalısınız.