CİLT TEMEL BAKIM ve CİLT TEMİZLİĞİ

CİLT TEMEL BAKIM ve CİLT TEMİZLİĞİ

Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak cilt bakımını çok önemsiyoruz. İçeriğini anlatırsak ve sıralarsak bunun içinde el ve ayak bakımı saç bakımını da batmanda cilt bakımı kapsamına girdiğini söyleriz. Nasıl kişi el ve ayak bakımına önem verdiyse cilt bakımına da önemsemelidir. Kişinin derisi tüm organlarını dış etkenlerden koruyan örtüsüdür. Yüze yapılan temel cilt bakımı kişinin cildinde oluşan kir, yağ, siyah noktalar, yağ butonlarını temizler.

Bu cildi temizleme işlemi gerek, ev devam ürünleriyle, gerekse güzellik cilt bakım ünitelerinde uzman estetisyenlerin medikal cihazlarla dermo kozmetik ürünlerle temizlenebilir. Temel bakımda amaç ileriki yaşlarda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçerek cildi koruma altına almaktır.

Cilt bakımının yaş sınırı ergenlik çağında başlar. Ergenlik döneminde çıkan hormonsal ve fiziksel değişimle oluşan sivilce ve siyah noktaların oluşumu ciltteki yaşanan evrimde kimi kişilerde lekelenme olasılığı olduğundan o dönemde yapılan cilt bakımı önemli rol almaktadır.

Cilt bakımında erkek veya bayan fark etmeksizin aylık veya haftalık kürlerle cildinizi canlı, parlak pürüzsüz tamamen aydınlatacak bakımlarla cilt yaşını uzatabilir.

30 yaş gurubunda olan kişilerin cilt tipi olgun bir cilt tipi olduğundan bakımının yapılması erken yaşta oluşabilecek kırışıklıklara yüz bakımındaki yüzdeki bağ dokusundan bağ gevşemesi diğer ismiyle yüz elastikiyetinin azalması olgun yasta hücre sayısının azalması bunları etkiler.

Olgun yaşta yapılan ang ürünler bunları sıralarsak gece ve gündüz kremleri haftalık ang bakım kürleriyle o yaşta olan çizgi ve oluşmuş kırışıklıkları onararak cildi daha genç hale getirebilir.

Cilt Bakımında Batmanada Cilt Analizi Çok Önemli Bir Faktördür.

Cilt doğru analiz edildiğinde cilde uygun ürünlerle bakım yapıldığında cildi tedavi etme sureci daha olumlu sonuçlar elde edebilir. Cilt tipleri yağlı, karma, kuru, hassas, normal cilt tipi olarak sıralayabiliriz.

Cilt tipini iyi seçmek ve kişinin de cildini iyi tanıması önemli bir faktördür. Cilt bakımında verilen buhar ciltteki oksijen alış verişini artırarak cilde canlılık verir ve cildin nemini yağ dengesini dengeleyerek cilde canlılık getirir. Her zaman cilt bakımlarımızı uzman estetisyen olan kişiler tarafından uygun bakımlar yapıldığında cildi tahrip etmeden cildin kalitesini bozmadan doğru uygulamalar yapılır.

Bununla beraber uzman estetisyenin önerdiği ev devam ürünleriyle desteklendiğinde ciltte inanılmaz bir değişim olur.

Cildinizi korumak ve uzun yıllar hiç problemsiz bir cildi taşımak istiyorsanız temel bakımlarınızı yapmalısınız.


Leave a Reply