CİLT BAKIMININ ÖNEMİ

CİLT BAKIMININ ÖNEMİ

İnsan cildi kişinin günlük koşturmasında ve dış radikallerden en çok etkilenen organıdır ve cildi her zaman her yaşta koruma altına almak ileriki yaşlarda erken yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır.  Batmanda cilt bakımı yaptıracak kişilere günlük yapılan cilt temizliğinin öneminin bu yüzden çok büyük önem taşıdığını Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak çok önem taşıdığını vurguluyoruz. Cilt temiz tutulmadığı takdirde gözeneklerin genişlenmesine ve gözeneklerde biriken kirler ve oluşan siyah noktalar ve cildi kaplayan ölü hücre (deri) tabakası cildin nefes almasını engellerken cilde yeteri kadar oksijen sağlanmaması cildi korumasız hale getirir ve buna bağlı olarak erken yaşlanma etkileri çok genç yaşta başlar. Kuru ciltlerde ise nemsiz ve yeterince protein ve cildin ihtiyacı olan nem ve vitaminsizlikten cilt üzerinde donuk ve mat cansız bir görünüm verir. Yağlı ciltlerde ise aşırı yağlanma sivilce oluşumunu tetikler günlük hayatta yapılan makyaj iyice ve cilt tipini uygun derinlemesine temizlenmelidir.

Batmanda cilt bakımı yaptıracak kişilere cilde uygun gündüz nemlendirici ve en az 30 faktör güneş koruyucu kullanılmalı ve cildi koruma altına alınmalı ayrıca yapılan göz makyajı yine göz temizleme ürünüyle kirpiklere sürülen rimeller boyadan arındırılmalı temizlenmediği takdirde kirpiklerde dökülmeler oluşur. Aylık profesyonel bakımlar güzellik salonlarında ve cilt bakım uzman tarafından yapılan bakımların önemi cilt için büyük önem taşır ve uzman tarafından yapılan cilt analizi yapıldıktan sonra ev devam ürünleriyle desteklemek yapılan profesyonel bakımın etkisini artırır ve cilt her zaman daha sağlıklı ve tazeliğini canlılığını uzun süre korur. Erken yaşlanma etkilerini azaltır.

Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak batmanda cilt bakımı için kişinin günlük hayatta yüz temizleme, tonik nemlendirici ve güneş koruyucu ürünleri kullanarak cilt için oluşan olumsuzluklarını ortadan kaldırır. Ürün kullanımda dikkat edilmesi gereken durumlar vardır örneğin önceden ambalajı açılmış ürün tercihiniz olmasın kullanmayın ve mutlaka üretim tarihi ve son kullanma tarihlerine bakın. Bu gibi ürünler cildinizi tehdit edici maddeler oluşturmaktadır. Cildinizi daha çok bozar ve daha büyük problemlere yol açar. Dikkat edilmesi önemlidir. Ayrıca cilt bakım yaptırıyorsanız daha öncesinde ve ya aktif kullandığınız cilt le ilgili ilaç kullanıyorsanız bu bilgi kesinlikle bakım yaptırdığınızı cilt bakım uzmanınızı bilgilendiriniz gerekmektedir.


Leave a Reply